Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moc nad majetkem a krví

20. 12. 2014 19:35:00
Dnes stejně jako v pravěku dominuje v lidské populaci boj kmenů o „holé“, dříve o holé přežití. O tom nemůže být pochyb. Taková je prostě pravda. Přestože lidstvo dosáhlo v živé přírodě mimořádného postavení a stále dovedněji využívá ke svému životu zdroje planety i nejbližšího vesmíru, bezpochyby nadále zůstává společenstvím dravých a krutých divochů. Ten názor samozřejmě nemůže zůstat bez odezvy. V mnohých vzbudí odpor, jiní možná souhlasně přikyvují, další ho pokládají za fantazii magora. Reakce jsou různobarevné. Čtenáři podle důvodů svých přístupů a postojů vytvářejí skupinky a podskupiny, někteří mě okřiknou, jiní poplácají po hlavě, tamti by mi nejraději dali do zubů anebo projeví nihilistický nadhled, nezájem, a tak různě. Každý zkrátka „podle svého“. A někde v tom chumlu je i „moje“ kmenová harmonicky bzučící (nebo vrčící?) skupinka.

V naší krátké pozemské historii se již spousta i docela chytrých lidí zamýšlela nad tím, kdo vlastně jsme, odkud jsme se tady vzali a kam že to kráčíme, jakož i nad řešením dalších palčivých otázek, například cože se tu objevilo dříve, zda vejce nebo slepice a jak je to vlastně s duchem a hmotou. Pravda je nicméně taková, že na tyto filozoficky a existenčně vypjaté otázky nemáme odpovědi. Nicméně se už stačilo vymyslet vícero návrhů, jak by taková „správná“ odpověď asi mohla vypadat, a pak už vždy jen záleželo na tom, kdo se některým z těch návrhů nechá „okouzlit“ a motivovat, takže se i stalo, že třeba celý kmen, národ nebo skupina národů v duchu té hypotézy žila či žije ve snaze dospět k jakémusi mlhavě definovanému touženému stavu. Historie nám ukazuje, že má v praktickém životě větší trvanlivost taková hypotéza, kterou přijmou za svou lidé mající buď potřebu (v řídkých případech i přirozenou schopnost) vládnout nebo ovládat (v řídkých případech vést) ostatní lidi.

Úžasné pojmenování Homo Sapiens Sapiens neboli Člověk moudrý, též člověk rozumný, pro náš živočišný druh, zvaný „lidstvo“, nepochybně vymysleli a vnutili ti, kteří mají onu potřebu ovládat jiné. Proč si to myslím: Podobá se to historicky „slavnému“ přidání slova „Socialistická“ k názvu Československa (1960). Ti s přirozenou schopností lidi vést by takovou „ozdobnou reklamu“ odmítli. Když něco označím jako „Super“ jen, abych víc prodal a víc na tom vydělal, ve skutečnosti to přece zpravidla znamená, že na straně poptávky dělám z hlupáků superhlupáky. Jde tedy o cílenou psychologii, o záměrnou a promyšlenou manipulaci. A té je stále všude nadbytek – žijeme „v tom“ přece od rána do večera. O co tady v principu jde? O drzost? O plýtvání? O obchod? O agresi? O blbost? O štěstí (pokud ano, o čí?)? O ekonomiku? O politiku? O přežití? O moc? To stojí za přemýšlení...

Otevřel jsem dveře k hlavnímu tématu a to bude hodně těžké. Nesmírně těžké. Tak těžké, že je snad nejlepší vyhnout se mu a nechat ho být. Jenže znáte to, duše i mysl bývají občas hodně nepokojné. Bohům se to sice nelíbí, ale s člověkem to může být úplně jinak.

Na čemkoli, co se kolem tebe děje, i v jakékoli společnosti, najdeš něco, co lze chválit. Samozřejmě i něco, co lze hanět. Když kovaný sparťan zjistí, že Slavie sehrála skvělý zápas, jen mávne rukou a prohlásí, že to se ti "židáci" zase spletli, nebo že si to uplatili. A teď to analyzuj! Především platí, že kdo má peníze, ten má moc, a ten má i pravdu. Zvlášť když k tomu má mocný hlas a schopnost mystifikace. Má pravdu prostě mnohem snadněji, než ten druhý, byť i intelektuálně bystřejší, ale jinak méně mocný. Žijeme ve světě, ve kterém se "pravda" kupuje jako banány. Ale pravda je mnohonásobně dražší než banány a to si pak mnohdy žádá i lidskou krev. Vážný problém pro psychology, ale i pro antropology – na lidi specializované zoology.

Lidské společenství je úžasný fenomén. Stejně tak i lidský život. Rodina, úsměvy, smutky, objetí, hudba, tanec, práce, děti, sport, četba, divadlo, cestování, škola, touhy, naděje, láska, výtvarné umění. Kdo ví, kde se to všechno, vzalo? A že by to krásné a lidské, co jsem jmenoval, bylo ze stejného pytle jako opačné, hrůzné jevy, které lidstvo degradují a zatlačují zpět? Jaký by to mělo smysl? Copak to lidé nemají v hlavách v pořádku? O co tady jde?

Vím, jsou tady zastánci názoru, že lidé jsou už prostě takoví, že takoví byli vždycky a takoví i zůstanou. U lidí vždycky půjde o soupeření zla s dobrem, nenávisti s láskou, lži s pravdou, hlouposti s intelektem, mírumilovnosti s krvelačností, sobectví se spravedlností, a s tím se nic nenadělá. Odpusťte, ale mně se takový názor vůbec nelíbí. Připadá mi prostě hloupý a tupý. Jsem občanem světa, který zřetelně vidí, že věci jsou v ostrém nesouladu s tím, s čím je pilné lidstvo dnes reálně vybaveno pro možnost zkvalitnění životů jednotlivých lidí a společenských formací. Co se ale děje ve skutečnosti? Všeobecná deprese. Šaškovsky zlomyslná, idiotská až zničující absurdita. Lež a manipulace. Nenávist k opozičním a humanistickým názorům. Ta frekvence projevů ne-lidskosti se navíc zrychluje a odpovědní selhávají.

Vysvětlení, ke kterému jsem při studiu různých textů dospěl, stručně uvedu. Když se začalo „rýsovat“, sám jsem byl překvapen. Musel jsem dost svých dosavadních názorů přehodnotit a změnit. Nijak se za to nestydím, protože vím, že proces poznání není vůbec jednoduchý. Zlo, kterému jsme vystaveni, je mocné a nelidské, proto strašné. Jeho existence je ale (podle mě) zcela jistá. Podpůrná argumentace a doklady jsou dostupné a obsáhlé. Některé lze najít i na mém blogu. Nicméně doporučuji všem vlastní studium. Moje závěry při něm mohou posloužit jako východisko.

Centrála Světového zla (dále CSZ) se pravděpodobně nachází na území USA. Obecně ale může být lokalizována na kterémkoli vhodném místě, ovládaném Anglosasy (USA, Velká Británie, Kanada, Austrálie...).

CSZ stojí na absolutním vrcholu „světové vlády“, je autonomní, zodpovědná jen sama sobě. Exekutivní osoby nejsou známy, pouze dohadovány. Funkce jsou dědičné, osoby vycházejí z uzavřeného kruhu relativně malého počtu rodin. Činnost CSZ je přísně utajena, není medializována - to pro veřejnost znamená, že tento institut jakoby „reálně neexistuje“.

CSZ má absolutní kontrolu nad financemi velké a nejbohatší části planety. Moc CSZ je tedy obrovská a zdánlivě neomezená. Jejími politickými zástupci ve světě reálné politiky jsou vlády USA, Velké Británie, Austrálie, Kanady, Izraele... Mocenská síla umožňuje podle potřeby a cílů podřídit si vlády, ministerstva, parlamenty, školy, veřejné a kulturní instituce, známé osobnosti a tak pod.

CSZ je mj. ideovým původcem a realizátorkou programů Globalizace a Nového světového pořádku. V těchto programových rámcích rozhoduje o osudech „neposlušných“ států a národů technikami vměšování, státních převratů, barevných revolucí, ekonomických sankcí, mediálních a vzdělávacích psych pogromů.

Nejšílenějším znakem CSZ je její ideologie. Ta je pro většinu obyvatel planety smrtící. Ideologie je založena na myšlence absolutní neomezené a nedotknutelné vlády vyvolených (Bohem vyvolených – převzato z judaismu) a bezcennosti všech států a lidí, kteří neuctívají CSZ, nechovají se poslušně a odmítají plnit přání výkonných politických elit, zejména vlády USA a US State Departmentu. Ideologie CSZ je směsicí hitlerovského fašismu, militantního islámskému fundamentalismu a pouček židovského talmudu před jeho první cenzurou (6. stol. n. l.), tj. neskrývané otevřené nenávisti ke křesťanům a nežidům, označovaným za zvířata, dobytek a bezcenné otroky.

Závěrem uvádím několik náhodně vybraných citátů z necenzurovaného Talmudu:

Baba Kamma 113a : Aby žid zaskočil goje, může použít jakekoliv lži (úskoku).

Sanhedrin 57a : Když žid zabije góje, nebude potrestán. Když žid okrade góje, může si to ponechat.

Yebamoth 98a : Všechny nežidovské děti jsou zvířata.

Seph. Jp., 92, 1: „Bůh dal židům moc nad majetkem a krví všech národů.“

Nidrasch Talpioth, p. 225-L: „Jehova vytvořil nežidy v lidské podobě, protože židům by neměla sloužit zvířata. Nežid je proto zvíře v lidské podobě a je odsouzený sloužit židovi neustále.“

Pokuste se, prosím, vše, co nám o dění ve světě vnucují řízená média EU a USA, co se kde dočtete nebo zaslechnete o aktivitách neonacistů nebo miliardářských sionistů, posuzovat v kontextu, který jsem se tady pokusil nastínit. U mě to funguje – vyznám se tak v dnešním světě mnohem snadněji.

Krásné, poklidné Vánoce všem!

Literární odkazy (zúžený výběr):

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Privandrovala-mensina-zvasty-ze-zfasizovane-Ukrajiny-rise-zla-USA-nove-otroctvi-Analytik-Martin-Koller-k-budoucnosti-351187

http://jirisafranek.blog.idnes.cz/c/421576/Je-libo-porci-ukrajinskeho-neonacismu.html

http://jirisafranek.blog.idnes.cz/c/422548/Hitler-zije-a-tesi-se-dobremu-zdravi.html

http://jirisafranek.blog.idnes.cz/c/425268/Co-je-za-Ukrajinskou-krizi-1-cast.html

http://jirisafranek.blog.idnes.cz/c/425360/Co-je-za-Ukrajinskou-krizi-2-cast.html

http://jirisafranek.blog.idnes.cz/c/426593/Pokrytectvi-s-kumkaty.html

http://www.protivanek.cz/knihy/citatyztalmudu.html

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1228-elita-velka-hra-a-treti-svetova-valka.aspx

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10858468_811936372227097_1642392867958014789_n.jpg?oh=ab3bfddd5e5016e63d3720c39d78aff5&oe=5505903E&__gda__=1426713990_b6d44e334080f60dc8aac3dd597892f3

Autor: Jiří Šafránek | sobota 20.12.2014 19:35 | karma článku: 7.25 | přečteno: 685x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Naďa Dubcová

Vykašlete se na ty vznosné věty o líbání prstenu

Jestliže by měl někdo zabránit vládnutí ANO s podporou KSČM a SPD, pak jsou to demokratické strany, říkám já.

24.11.2017 v 21:58 | Karma článku: 23.36 | Přečteno: 955 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Mně taky, ale jinak!

O kampani „me too“ toho bylo popsáno dost. Někdy negativní pohled, zážitek nebo děj, přinese rozhodnutí ke změně přístupu a snaze udělat to jinak. Třeba na to jít úplně opačně.

24.11.2017 v 18:30 | Karma článku: 7.80 | Přečteno: 290 | Diskuse

Martina Studzinská

Dáma minimálně s dvěma P

Pořádkumilovnost a vstřícnost. Takové dobré vlastnosti. Ale někdy se jimi jejich nositel/ka dokáže těm kolem doslova zprotivit. Nevěříte?

24.11.2017 v 16:53 | Karma článku: 7.53 | Přečteno: 323 | Diskuse

Jiří Turner

Tak soudržky a soudrzí, karty na stůl!

Vždy mě pobaví, když po zveřejnění článku, kterým vyjadřuji svůj názor na komunisty a jim podobné, se mě soudruzi a jejich sympatizanti snaží v diskusi napadat tak, aby nemuseli veřejně odtajňovat své přesvědčení. A to mě těší.

24.11.2017 v 16:51 | Karma článku: 18.73 | Přečteno: 666 | Diskuse

Milan Šupa

Co jsou Zákony Boží?

Zákony Stvořitele nemohou být zákony, pocházejícími od lidí, ale musí být Zákony přírodními. Zákony vesmírnými, nebo univerzálními.

24.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 10.88 | Přečteno: 209 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1080
Přemýšlivý světoobčan


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.